Vítejte na stránkách TJ Sokol Sněžné v Orlických Horách  

 

Sokol

 

 

 

Tábor sokolské Župy Orlické

Tábořiště se nachází jen 100 metrů od silnice, která tvoří osu obce. Tábor má kapacitu 23 dvoulůžkových stanů, tedy pro 46 účastníků. Stany jsou s podsadami a vybaveny molitanovými matracemi. V prostoru tábora lze ubytovat další skupinu s vlastními stany.

V areálu tábořiště je zděná budova, ve které je kuchyň, jídelna, klubovna s krbem, WC, umývárna, sprcha, sklad sportovního a táborového materiálu. Kompletní kuchyňské vybavení, včetně velkosporáku a ledniček umožňuje samostatné stravování ubytovaných. Dále je zde hřiště na odbíjenou, střelecký prostor, vzorně udržované koupaliště s průtokovou vodou.

U tábora je malý lesík a louka. Lesy jsou všude kolem, v létě plné hub, malin, jahod, borůvek a ostružin. Tábořiště je v ideálním místě pro turistiku a výlety do okolí. I pro méně zdatné turisty a děti lze uskutečnit jednodenní pěší túry do Nového města nad Metují, Dobrušky, Opočna, Deštného na Šerlich, Náchoda, Dobrošova atd.

Základní tábornické a sportovní vybavení je k dispozici. Přesto doporučujeme vzít si s sebou svoje včetně vlastních spacích pytlů.

Mimo hlavní táborovou sezónu o letních prázdninách je možno využít i tzv. „víkendových pobytů" v období od 1.dubna do 30.června a od 1.září do 31.října

Doprava vlastními prostředky je bez problémů až na tábořiště. Parkovat je možno před táborovou základnou. Autobus zajíždí několikrát denně z Nového Města n.M. a Dobrušky do Sněžného. Další spoje zastavují asi 250 m od obce ve směru na Olešnici a na Krahulci ve směru na Deštné.

V obci je slušně vybavená prodejna . Dále je tu pohostinství „U Jirásků" a horské rekreační středisko Horalka.

Hygiena a dodržování jejich podmínek je sledována regionální hygienickou stanicí. Každý tábor je nahlášen a hygienická stanice také většinu táborů navštíví.

Užitná voda je dodávána z obecního vodovodu, což je pro tábořiště velmi výhodné.

Pojištění proti úrazu se týká všech členů ČOS. Ostatní účastníci si pojištění zajišťují sami

 

 

Motto : „Nová doba k nové práci nás volá a čím bude úsilovná snaha naše větší, čím pevnější přesvědčení, že všechno překoná vůle nezvratná a neoblomná, a že ten je ztracen v zápolu světovém, kdo sám se za ztracena pokládá“.

Dr. M.Tyrš